Ana SayfaProjelerGüncel Projelerİstanbul 95: İstanbul’da Çocuğa Yönelik Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin İncelenmesi ve Haritalanması

İstanbul 95: İstanbul’da Çocuğa Yönelik Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin İncelenmesi ve Haritalanması

Bu projedeki ortaklarımız

2018 - 2020

İstanbul İlçe Belediyeleri’nde Çocuğa Yönelik Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin İncelenmesi ve Haritalanması projesi, Bernard van Leer Vakfı’nın uyguladığı İstanbul 95 programının veriye dayalı yerel politika yapma boyutunu derinleştirmek üzere tasarlanmıştır. Proje, ilk aşamayı takiben karar alıcıların veri temelli politika yapmalarını kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Bernard van Leer Vakfı’nın desteği ve Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle, İstanbul İlçe Belediyeleri’nde Çocuğa ve Aileye Yönelik Hizmetlerin İncelenmesi ve Haritalanması projesinin başarıyla tamamlanmasının ardından, devam niteliğindeki bu proje, İstanbul’da çocuğa yönelik eğitim ve sağlık hizmeti veren tüm kamu ve özel birimlerin envanterini çıkarmayı ve haritalamayı amaçlamaktadır. Önceki dönem işbirlikleriyle devam ettiğimiz bu projede dijital platformda yer alan ilçe belediyeleri tarafından sağlanan hizmetlere İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmetleri ve kamu ve özel okul öncesi eğitim ve sağlık kurumlarının verisi eklenerek daha bütüncül bir harita ortaya çıkarmaktadır. Güncellenen ve yeni eklenen bilgilerle üretilen platform çocuğa yönelik eğitim ve sağlık hizmetlerinin takibini kolaylaştırarak karar alıcıların veri temelli politikalar geliştirmelerini kolaylaştıracaktır.